Od 2:0 do 2:3 i mnóstwo niewykorzystanych szans

Dunajec Zakliczyn 2:3 Korona Niedzieliska

Bramki: Nosek' 20, Czermak' 30 - ??' 38, ??' 50, ??' 57

Dunajec: Migdał - Libera (Barczyk' 30), D. Falkowski, Brzęk, Gwiżdż - Mleczko ( Cabała' 60), B. Tokarczyk, Ludwa ( Sz. Tokarczyk' 75), Nosek ( Steć' 80) - Kusiak, Czermak

Zapraszamy do oceniania zawodników Dunajca

Po raz kolejny przekonaliśmy jak nieprzewidywalną i często niesprawiedliwą  grą jest piłka nożna. Co z tego, że ekipa Dunajca przez większą część gry posiadała wyraźną przewaga skoro nie potrafiła zamienić doskonałych sytuacji na bramki oraz popełniła fatalne błędy w obronie... Dunajec prowadził już 2:0 i mało kto przypuszczał, że podopieczni Jacka Tokarczyka ten mecz przegrają 2:3.

Dunajec mocną rozpoczął. W początkowym okresie gry zawodnicy z Zakliczyna mieli dwie doskonałe szanse na gola. Najpierw Nosek z 8 metrów w idealnej sytuacji trafił w bramkarza, a następnie jeszcze lepszą okazje zmarnował Kusiak, który z 7 metrów również trafił w golkipera Korony.  Drużyna z Niedzielisk nie stwarzała sobie sytuacji bramkowych poza licznymi stałymi fragmentami gry, po których zawsze było zamieszanie pod bramką Migdała.  W 20 minucie zakliczynianie wreszcie objęli prowadzenie. Piłkę na lewym skrzydle odebrał Mleczko, zagrał do Kusiak, a ten dobrym podaniem obsłużył Noska, który idealnie zmieścił futbolówkę tuż przy dłuższym słupku.  Po zdobyciu bramki obraz gry się nie zmienił. Zespół z Zakliczyna przeważał i stwarzał sobie sytuacje. Przyniosło to kolejny efekt w 30 minucie. Piłkę na 40 metrze od bramki wyłuskał B. Tokarczyk i zagrał prostopadle do Czermaka, a ten minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki. Gospodarze prowadzili 2:0 i w tym momencie chyba nikt na trybunach nie przypuszczał, że  Dunajec Zakliczyn pierwszego ligowego meczu nie zakończy zwycięstwem. W końcówce pierwszej odsłony do ataków ruszyli przyjezdni. W 38 minucie wykonywali oni rzut wolny z połowy boiska . Piłka została wrzucana w pole karne, gdzie nie zrozumieli się nasi defensorzy, dopadł do niej napastnik z  Niedzielisk i mocnym strzałem nie dał szans Migdałowi. Tak więc zamiast 4:0 to do przerwy Dunajec prowadził minimalnie 2:1.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście.  Już około 50 minuty doprowadzili oni do wyrównania. Strata piłki Mleczki, zakończyła się dośrodkowaniem w pole karne gdzie najprzytomniej zachował się napastnik Korony i zamienił je na bramkę. Około 10 minut później zespól z Niedzielisk objął prowadzenie. Napastnik gości ruszył lewą stroną i gdy wszyscy myśleli, że piłka opuściła plac gry wrzucił ją w pole karne, gdzie niefrasobliwość naszych zawodników wykorzystał zamykający akcję skrzydłowy. Od tej pory Dunajec przejął inicjatywę, lecz z minuty na minuty coraz bardziej widoczny stał się brak sił.  Mimo to zakliczynianie atakowali i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, a Korona ograniczyła się już do kontr. Bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki miał Czermak, kiedy to prostopadłe zagrania B. Tokarczyka przepuścił Kusiak i znalazł się on " oko w oko" ze znakomicie spisującym się tego dnia bramkarzem gości, lecz również w tej sytuacji okazał się on lepszy. Dunajec bił głową w mur. Jeszcze w samej końcówce w zamieszaniu na 5 metrze od bramki Korony nie zrozumieli się B. Tokarczyk i Kusiak a obrońcy wybili piłkę na rzut rożny.

Po raz kolejny ekipa z Zakliczyna nie wykorzystała przewagi i dała sobie strzelić głupie 3 bramki oraz nie wykorzystała wielu dogodnych sytuacji. Znów przekonaliśmy się, że futbol bywa niesprawiedliwy oraz nie zawsze wygrywa drużyna lepsza.  Mimo tego, że Dunajec był przez większość czasu gry lepszy to ambitnie walcząca Korona Niedziliska pokazała charakter i zdołała nie tylko odrobić dwie bramki, ale też przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść i wybronić prowadzenie do samego końca.