Aktualności

Kolejny, ważny komplet punktów!

• autor: bart616, 2016-04-18 18:00

Dunajec Zakliczyn 4:1 Olimpia Bucze (2:0)

Bramki: 1:0 Gwiżdż' 21, 2:0 Wzorek' 31, 2:1 Radecki' 54, 3:1 Świderski' 80, 4:1 Wzorek' 82

Dunajec : Nosek – Gwiżdż, Gałek (85' Litwa), M. Pawłowski, T. Pawłowsk-  Sz. Tokarczyk, B. Tokarczyk, M. Wójcik (70′ K. Wójcik), Steć (70′ Świderski), Wzorek -  A. Wójcik (85′ Osowski)

Olimpia : R. Handzlik – Boruta, Wawryka, Kubic, Rysiewicz- J. Smulski, Ogar, Zachara, M. Handzlik, Radecki (77′ M. Stolarz)- Przybysławski (46′ Lalik)

Czerwone kartki: M. Pawłowski' 50 (konsekwencja 2 żółtych kartek)

Po niedzielnym spotkaniu Dunajec Zakliczyn znów mógł dopisać do swojego konta komplet punktów. Podopieczni Jacka Tokarczyka nie bez problemów pokonali Olimpię Bucze 4:1, dzięki czemu wciąż depczą po piętach czwartej w tabeli Olimpii Wojnicz i zmniejszył stratę do trzeciego w stawce OKS-u, która teraz wynosi 6 punktów.

Początek meczu to przewaga Dunajca, ale mimo tego, że dłużej utrzymywał się przy piłce to trudności sprawiało mu przedostanie się w pole karne gości.  Kilka razy to się jednak udało,  a swoje szanse po prostopadłych zagraniach B. Tokarczyka mieli kolejno A. Wójcik i Wzorek, ale w obu przypadkach nie udało im się znaleźć drogi do siatki.  Dunajec objął prowadzenie w 21 minucie. Wtedy to faulowany na 20 metrze był A. Wójcik, rzut wolny na bramkę, ładnym strzałem zamienił Gwiżdż. 10 minut później było już 2:0. Gospodarze ruszyli z szybką kontrą. Steć zagrał do Wzorka, a ten wyprzedził obrońce i wpakował piłkę pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez R. Handzlika. Po tej bramce gra Dunajca "siadła". Zaczęli oni pozwalać na zbyt dużo przyjezdnym, którzy mieli dwie okazje na bramkę kontaktową, ale najpierw sytuacje "oko w oko" z napastnikiem Olimpii wygrał  Nosek, a potem bardzo dobrze  interweniował po strzale głową grającego trenera drużyny z Bucza - Marka Handzlika.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla zespołu z Zakliczyna. Już w 50 minucie drugą żółtą kartkę obejrzał M. Pawłowski i musiał on opuścić boisko. Cztery minuty później było już 2:1. Nieporozumienie  debiutującego w pierwszym składzie pierwszej drużyny Dunajca T. Pawłowski i Noska wykorzystał Radecki. Goście byli bliscy zdobycia wyrównującej bramki, ale -  na szczęście dla miejscowych- w ich szeregach szwankowała skuteczność oraz  w świetnej dyspozycji był po raz kolejny młody bramkarz Zakliczynian. Mimo gry w osłabieniu Dunajec zdołał dobić jeszcze bijącą głową w mur Olimpię. W 80 minucie A. Wójcik ruszył lewą stroną, zagrał do osamotnionego Świderskiego, który mocnym strzałem podwyższył wynik na 3:1. Dwie minuty strzelec trzeciego gola wystąpił w roli asystenta. Zagrał prostopadle do Wzorka, ten minął golkipera z Bucza i trafił do siatki, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w tym meczu.

W następnej kolejce Zakliczyńska drużyna uda się do Brzeska, by tam zawalczyć o punkty z Okocimskim. Już teraz zapraszamy na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.